Мобільний додаток Авторадіо Написати у студію

• ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА • ВСЕ БУДЕ АВТОРАДІО • ДЯКУЄМО ЗСУ •

Фахівець пояснив, чому водії мають розбиратися у кольорових мітках на автомобільних шинах


Більшість автовласників не розуміють до кінця, що означають кольорові позначки на шинах. Директор великого автомагазину розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, чому водії повинні розбиратися в різнокольорових точках та смужках на шинах.

Автомобілістам важливо розуміти значення цих міток, оскільки вони можуть допомогти вибрати відповідні шини для конкретних умов експлуатації.

Під час виробництва кожна шина отримує своє кольорове маркування, яке відіграє важливу роль у правильній установці протекторної стрічки на шину, запобігаючи спотворенню та зміщенню. За даними ampercar.com, ці кольорові смуги наносяться на шину на заводі під час виробництва та залишаються видимими після вулканізації. Крім того, подібне кольорове маркування також слугує для ідентифікації шин на складі готової продукції. Оскільки шини часто поставляються у великих партіях, визначити тип та модель покришок без цього маркування стає нелегким завданням.

Покупцям нових шин варто пам’ятати, що при установці на автомобіль рекомендується використовувати шини з однієї партії. Кольорові смуги у такому разі допомагають швидко підібрати комплект, не розглядаючи символи на боковині кожної покришки.

Кольорові точки на шині мають важливе значення. Червона мітка зазвичай вказує на жорсткішу і важку частину покришки. При монтажі покришки майстру шиномонтажу необхідно встановити так, щоб червона мітка збігалася з легкою зоною диска, що позначається літерою “L”.

Точки жовтого кольору на шинах зазвичай вказують на найтоншу і найлегшу ділянку покришки. При установці шини на диск жовта мітка має бути вирівняна з важкою зоною диска або ніпелем. Це допомагає скоротити кількість вантажів, необхідних для балансування колеса, що, у свою чергу, сприяє досягненню більш точного балансування та зниження вібрації під час руху.

Білими мітками на шинах маркують гнучкі місця, в яких відхилення радіальної сили мінімальне. При шиномонтажі ця точка також може бути поєднана із найлегшою зоною обода для забезпечення кращого балансування.