Мобільний додаток Авторадіо Написати у студію

🥇Олімпійські ігри PARIS - 2024 🥇 Початок 26 липня по 11 серпня 🥇

ЦІНИ НА АЗС В УКРАЇНІ ЗРОСТУТЬ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ: НАЗВАНО ПРИЧИНУ


Введення в дію закону, що передбачає пропорційне підвищення акцизів на всі види пального, одразу додасть 1-1,5 гривні за літр. Надалі ціна збільшиться на 8-10 гривень.

За словами члена Економічного дискусійного клубу Олег Пензін в етері КИЇВ24, вартість бензину зросте на 1-1,5 гривні залежно від регіону. А ось до 2028 року вартість цього виду палива збільшиться на 8-10 гривень, що точно відчує кожен.

Якщо раніше акциз становив 213 євро за тонну, то тепер він зріс до 242 євро, а до 2028 року буде не менше 359 євро за тонну.

За словами директора Консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, чиновники та гравці ринку ймовірною датою підняття акцизів на пальне в Україні називають 1 вересня. Як відомо, згідно з проєктом закону, який пройшов перше читання у парламенті, підняття ставок акцизів мало відбутися 1-го липня. Однак документ ще не пройшов другого читання, і, відповідно, його не підписав президент.


Основна причина відтермінування, на переконання експерта, відсутність єдиної позиції стосовно розміру акцизної ставки на скраплений газ – €70 за 1 000 літрів. Адже такий великий розмір акцизної ставки на автогаз означає, що бюджет країни, знову будуть наповнювати споживачі бензину й дизелю.

“За цими дебатами вже зірвали терміни голосування, і тепер орієнтовна дата запровадження нових акцизів – 1 вересня. Отже, вже згаяно 2 місяці й 12 млрд грн бюджетних надходжень від нових акцизів”, — підрахував С.Куюн.