Мобільний додаток авторадіо
ДТ+ 48.49 грн
ДТ євро 44.99 грн
А-95+ 49.99 грн
А-95 євро 46.99 грн
Газ 22.99 грн

Новини | Унікальні кадри спортивного "Запорожця" у стилі Ford Mustang: колекціонери й досі мріють про цей маслкар

Унікальні кадри спортивного "Запорожця" у стилі Ford Mustang: колекціонери й досі мріють про цей маслкар

Для всіх автолюбителів, які не можуть спокійно прожити і дня без будь-яких цікавостей зі світу техніки, ми маємо дуже цікаву історію. У свої найкращі роки Запорізький автомобільний завод створив величезну кількість моделей "Запорожця", проте далеко не всі стали на масове виробництво.

Про багато таких моделей "Запорожця" досі мріють колекціонери, і зрідка вдається знайти таку модель "Запорожця", яка здатна надихнути і стати предметом захоплення.

Нещодавно було виявлено занедбаний автомобіль "Запорожець" 1960-х років, кузов якого нагадує легендарний американський Ford Mustang, пише Hyser.

Цікаво відзначити, що в історії українського машинобудування кілька разів намагалися запустити виробництво спортивних машин під маркою "Запорожець". Проте серійне виробництво спорткара "Запорожець" так і не розпочалося.

Концептуальний автомобіль МКЗ-НАМІ "Спорт-900" було створено у 1963 році інженерами Наукового автомоторного інституту та Московського інституту автомобільних кузовів під керівництвом конструктора Едуарда Молчанова на базі моделі "Запорожця" ЗАЗ-965А.

Чотиримісний автомобіль "Запорожець" мав склопластиковий спортивний кузов і важив 500 кг. Двигун, узятий від "Запорожця", мав потужність лише 27 к.с.


Незважаючи на сміливу задумку, виробництво "молчанівських" спорткарів на базі "Запорожця" було обмежене лише до випуску 6 купе "Запорожця" 1969 року. Проте, знайдений занедбаний автомобіль "Запорожець" дає змогу побачити історичний екземпляр та можливість реставрації.