Три різновиди фільтрів для очистки води

Через сильне зношування труб, старе очисне обладнання та інші негативні фактори у багатьох населених пунктах України вода з-під крана практично непридатна для пиття. Багато людей купують бутильовану воду або встановлюють систему очищення. У статті ми розповімо, які бувають фільтри очистки води та опишемо особливості їх роботи, що полегшить вибір оптимального варіанта.


Магістральні фільтри

Вони встановлюються на труби холодного та гарячого водопостачання. У другому випадку використовуються фільтри з термостійких матеріалів. На ринку є такі різновиди:

  • одноступінчасті — затримують пісок, іржу, осадове сміття та інші великі механічні включення;
  • двоступінчасті — очищають воду від органічних сполук та хлору, покращують її запах;
  • триступінчасті — нейтралізують солі металів, пом'якшуючи воду, завдяки чому на нагрівальних елементах побутової техніки менше утворюється накип, тому пральна та посудомийна машини служать довше.

Виробники пропонують різні варіанти магістральних фільтрів: гофровані, пропіленові, сітчасті. Вибір залежить від параметрів включень, які містить вода. Тому найкраще підібрати фільтри після лабораторного аналізу проби.

Фільтри в системах зворотного осмосу

Йдеться про багатоступінчасту систему очищення, яка сьогодні є найбільш ефективною, оскільки видаляє до 99% сторонніх включень та з'єднань, проганяючи воду через декілька видів фільтрів. За їхньою допомогою здійснюються попередня та мембранна фільтрації. Перша видаляє великі фракції та хлор, а друга нейтралізує залізо, органічні сполуки та інші небезпечні добавки. Чиста вода надходить у накопичувальний бак, який розрахований на 4–12 л.

У багатьох системах зворотного осмосу передбачені додаткові фільтри підвищення якості води — наприклад, фільтр зі спеціальною смолою, що нейтралізує солі металів, пом'якшуючи воду. Для відновлення його властивостей використовується спеціальна таблетована сіль ecosoft.ua. Мінералізатор насичує рідину кальцієм, натрієм та магнієм — мінеральними добавками, корисними для організму.

Фільтри-глечики

Ці пристрої оснащені картриджами з вугіллям, отриманим із шкаралупи кокосових горіхів. Такі вироби підходять для очищення невеликої кількості води з помірною кількістю сторонніх включень. Тому фільтри-глечики широко використовуються людьми, які живуть одні, або сім'ями з двох осіб. Якщо ж у будинку або квартирі проживають 3–4 і більше людей, фільтра-глечика буде недостатньо для покриття потреб у чистій воді всіх членів сім'ї.

Однак вони прості у застосуванні та мобільні: їх зручно брати із собою на дачу і використовувати як фільтруючий прилад води, що видобувається зі свердловини. Для належної праці такого пристрою достатньо самостійно міняти картридж — раз на 2–3 місяці, якщо вода з-під крана не дуже брудна, і раз на місяць, якщо вона містить велику кількість домішок