Мобільний додаток авторадіо
ДТ+ 52 грн
ДТ євро 48.99 грн
А-95+ 51 грн
А-95 євро 48.99 грн
Газ 21.99 грн

Ми оновили наші мобільні додатки Авторадіо Україна, завантажуй або онови через AppStore/Google Play • Вмикай! Київ Авторадіо на хвилі 107.4 FM • Все буде Україна!

Новини | Україна наростила імпорт палива у 12 разів

Україна наростила імпорт палива у 12 разів

За півроку війни з Росією Україна збільшила імпорт палива у 12 разів, повідомляється на сайті Міністерства економіки.

Так, у серпні було імпортовано 709,5 тисячі тонн бензину, дизпалива та зрідженого газу, тоді як у березні - всього 58,8 тисячі тонн.

"Якщо у березні ми завозили в середньому на добу 827 тонн бензину та 1,4 тис. тонн дизпалива, то у серпні - 4,2 тис. та 16,9 тис. тонн відповідно", - зазначила перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

"На ринку бачимо поступове накопичення запасів нафтопродуктів завдяки постійному зростанню обсягів імпорту. Саме тому сьогодні немає ажіотажного попиту на пальне, на АЗС немає черг, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання", - додала міністр.

У Мінекономіки прогнозують, що у вересні-грудні щомісяця Україні потрібно 500-550 тисяч тонн пального. "Повною мірою забезпечувати потреби ЗСУ, а також екстрених та комунальних служб, аграріїв, громадського транспорту", - пояснила Свириденко.

Вона наголосила на переорієнтації імпорту пального після російського вторгнення.

"Сьогодні 95% імпортованого бензину та 72% дизельного палива ми отримуємо з країн ЄС. Лідерами постачань є Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща", - заявила Свириденко.