Як дізнатися, де встановлені камери фіксації швидкості
В Україні, як і в багатьох інших країнах, для моніторингу швидкісного режиму на дорогах працюють спеціальні камери. Вони фіксують перевищення швидкості, зчитують номерні знаки автомобілів, після чого порушники отримують постанову про штраф. Видання KyivTime зауважує, що робота таких камер покращує ситуацію на дорогах. Водночас можна дізнатися, де саме вони розташовані.
Контроль швидкості ведуть стаціонарні прилади, які в режимі реального часу роблять фото- і відеозаписи. Їх розміщують переважно на аварійно небезпечних ділянках або там, де часто трапляються ДТП. Камери встановлюють як на дорогах державного значення, так і на місцевих трасах, вулицях міст і селищ. Де саме розташовані камери швидкості, показує спеціальна карта, створена Міністерством внутрішніх справ.
Згідно з ПДР, в Україні встановлені такі обмеження швидкості:
- у населених пунктах – максимум 50 км/год;
- за межами населених пунктів — не більше 90 км/год;
- на дорогах із розділювальною смугою — до 110 км/год;
- на автомагістралях — до 130 км/год.
У деяких населених пунктах, якщо це дозволяють умови дороги та за погодженням із поліцією, максимальну швидкість можуть підвищувати.
Камери реєструють порушення у випадках, коли водій перевищує ліміт більш ніж на 20 км/год. Під час винесення постанови також враховується допустима похибка приладу контролю, що не перевищує ±3 км/год.
Наприклад, якщо в місті дозволена швидкість становить 50 км/год, то порушення буде зафіксовано, якщо автомобіль рухатиметься зі швидкістю від 73 км/год і вище (50 + 20 + 3).
Водночас у Києві в період із 1 квітня до 1 листопада на окремих ділянках дозволено розганятися до 80 км/год. Тож за порушення на таких дорогах штраф накладатимуть, якщо водій їде зі швидкістю від 103 км/год.
Якщо камера зафіксувала перевищення швидкості, дані передаються до поліції. Там система ідентифікує номерний знак транспортного засобу. На основі відомостей про власника авто формується протокол про адміністративне правопорушення, який після перевірки підписує працівник правоохоронного органу.
Оплатити штраф можливо через сервіс МВС, в електронному кабінеті водія, в застосунку “Дія”, а також через різні платіжні сервіси та системи.