Мобільний додаток Авторадіо Написати у студію

• КИЇВ - 107.4 FM • ЖИТОМИР - 107.3 FM •ДНІПРО - 92.9 FM • КРИВИЙ РІГ - 103.2 FM • МИКОЛАЇВ - 106.4 FM • ОДЕСА - 102.2 FM • КРЕМЕНЧУК 102.1 FM • ХАРКІВ - 90.4 FM • ЧЕРКАСИ - 101.6 FM • КРОПИВНИЦЬКИЙ - 102.6 FM • РЕКЛАМА НА АВТОРАДІО - 0 800 332 708 •

Як підготувати кондиціонер автомобіля до спеки

Складно собі уявити комфортну поїздку без кондиціонера. Щоб кліматична система автомобіля працювала справно, потрібно вчасно та правильно її обслуговувати.

За принципом роботи автомобільний кондиціонер мало чим відрізняється від побутового холодильника. В обох випадках маємо справу з герметичною системою, в якій по контурах високого і низького тиску циркулює фреон, а також компресорне масло, яке відповідає за змащування всіх рухомих деталей. Робота кондиціонера ґрунтується на властивості фреону поглинати тепло при переході з рідкого стану в газоподібний і виділяти його при зворотному перетворенні. Всі необхідні перетворення допомагає здійснювати:

-    Компресор. Він подає газоподібний фреон до системи під високим тиском, через що той нагрівається

-    Конденсор. Він охолоджує розігрітий газ, переводячи його в рідкий стан

-    Випарник. Тут рідкий фреон закипає і поглинає тепло з повітря, сильно охолоджуючи його.

Коли цикл завершено, газоподібний фреон знову надходить у компресор, а вентилятор подає охолоджене повітря в салон автомобіля – і цикл повторюється.

Чим би не був обладнаний ваш автомобіль, звичайним кондиціонером або сучаснішою системою клімат-контролю, базовий принцип роботи пристрою залишається незмінним.

Які проблеми в роботі системи кондиціонування можуть виникати і чому?

Найпоширеніша ситуація, з якою можна зіткнутися, — це витік холодоагенту. Зазвичай норма витоку становить приблизно 7-8% на рік. Це обумовлено фізичними властивостями самого фреону. Тому періодично (приблизно раз на два роки) його потрібно доливати. А точніше – повністю відкачувати старий і заправляти новий. Адже з часом у суміші фреону та компресорного масла накопичуються частинки бруду, які з’являються через знос компресора.

Витік холодоагенту може відбуватися і через порушення цілісності трубок і ємностей системи автокондиціонування. Тут вже без дозаправлення кондиціонера не обійтися – потрібен ремонт. Діагностувати проблему можна візуально: якщо на трубках, шлангах, радіаторі та компресорі видно запотівання або масляні патьоки, значить, варто запідозрити витік і якомога швидше звернутися за професійною допомогою. Крім того, періодично варто перевіряти прокладки в місцях з’єднання шлангів і трубок системи кондиціонування. Згодом вони можуть втратити герметичність і стати джерелом витоків холодоагенту. Робити це слід як мінімум раз на рік, причому краще в спеціалізованих автомайстернях, де герметичність системи перевірять не на око, а за допомогою спеціального обладнання.

Другою поширеною проблемою в роботі системи кондиціонування є заклинювання компресора. Це може траплятися з різних причин: наприклад, через засмічення або підвищення тиску у системі, викликаних занадто великою кількістю холодоагенту.

Вплив сезонного чинника на якість і тривалість роботи кондиціонера

Взимку автовласники практично не користуються кондиціонером (особливо в тих автівках, де кліматом керує не автоматика, а людина). Якщо компресор тривалий час не запускається, його деталі залишаються без змащення, оскільки циркуляція фреону, а значить, і компресорного масла, відсутня. Через це може розвиватися внутрішня корозія, і при подальшому запуску компресор може вийти з ладу через підвищене тертя. Задля профілактики подібних ситуацій узимку варто хоча б раз на тиждень запускати кондиціонер. Бажано, щоб авто перебувало при цьому у відносному теплі, наприклад, у закритому паркінгу.

Порада від “Автодім Атлант”

У разі пошкодження обладнання, розриву або залому проводів, для виявлення причин несправностей не обійтися без професійної діагностики, зокрема комп’ютерної, з використанням оригінальних діагностичних приладів та спеціальних станцій для обслуговування систем кондиціонування (DEL). Радимо звертатися у фірмові автосервіси, адже вони мають необхідне професійне обладнання, а також можуть гарантувати відповідну кваліфікацію своїх фахівців.


Оригінал статті за посиланням