Мобільний додаток Авторадіо Написати у студію

• КИЇВ - 107.4 FM • ЖИТОМИР - 107.3 FM •ДНІПРО - 92.9 FM • КРИВИЙ РІГ - 103.2 FM • МИКОЛАЇВ - 106.4 FM • ОДЕСА - 102.2 FM • КРЕМЕНЧУК 102.1 FM • ХАРКІВ - 90.4 FM • ЧЕРКАСИ - 101.6 FM • КРОПИВНИЦЬКИЙ - 102.6 FM • РЕКЛАМА НА АВТОРАДІО - 0 800 332 708 •

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля: види акумуляторів та зарядних пристроїв

Автомобільний акумулятор – одна з найважливіших частин будь-якого автомобіля. Вона відповідає за електроживлення внутрішніх ланцюгів машини. Однак, як і будь-який вузол або деталь, акумулятор автомобіля, на жаль, не може працювати вічно. Максимум 7-8 років – і його потрібно буде міняти.

Але ще навіть придатний до експлуатації пристрій з різних причин може втрачати заряд. Залишені на ніч «габарити», витік струму на корпус, лампочки, низька температура повітря, а також інші причини можуть призвести до того, що вранці ви не можете завести своє авто і потрібно заряджати акумулятор. При цьому пам’ятайте: правильна зарядка вирішує все: чи спокійно користуватиметеся своїм автомобілем усі 7-8 років, або ж доведеться щоразу штовхати його, виїжджаючи з гаража.

Як вибрати зарядний пристрій для автомобіля: на що звертаємо увагу

У цій статті ми постараємося розібратися в цьому питанні та дати кілька порад щодо заряджання.

Автомобільні акумулятори підтримують у мережі машини напругу 3, 6, 12, інколи ж 24 вольта. Відповідно до цього необхідно застосовувати і зарядні пристрої з відповідною напругою заряду, що дорівнює напрузі акумулятора плюс приблизно 20%. У більшості автомобілів використовуються акумулятори з напругою 12В. Таким чином, зарядний пристрій для акумулятора 12 Вольт видає напругу 14,6 Вольт, а для акумуляторів 24В – 29,2В.

Тепер про другий параметр – про струм заряду. Слід пам’ятати, що занадто високий струм зарядки зіпсує акумулятор, занадто низький заряджатиме дуже довго. Правильним струмом зарядки вважається струм, що дорівнює 10% номінальної ємності вашої АКБ. Тобто, при ємності акумулятора 65 А/год струм зарядки має бути 6,5 ампер.

Ще один фактор, який необхідно враховувати при виборі зарядного пристрою, – це вид акумуляторів (залежно від матеріалу електродів та електроліту):

-    сурм’янисті;

-    малосурм’янисті;

-    кальцієві;

-    гібридні;

-    гелієві (GEL та AGM);

-    лужні;

-    літій-іонні.

Ця інформація вказується як маркування на самих акумуляторах або технічних документах до автомобіля. Відповідно, в технічній документації до зарядки обов’язково буде вказано, до якого виду акумулятора ця зарядка підходить для акумулятора авто.

Час зарядки: як визначити

Основна небезпека під час заряджання автомобільного акумулятора – це перезаряд батареї. Якщо перетримати АКБ на зарядці, може виникнути закипання електроліту, аж до вибуху батареї. Визначити такий стан перезаряду досвідчений автомобіліст може «на око» – за дуже сильною яскравістю лампочок. Проте, менш досвідчений може помилитися. Тому, якщо ви не впевнені у своїх силах, можна придбати автоматичний зарядний пристрій, який не просто заряджає батарею, але робить інтелектуально, поступово знижуючи струм зарядки. Таким чином, витримується безпека при зарядженні плюс досягається максимальна ефективність заряджання.

Підводне каміння заряджання

Кожен автомобіліст знає, що автомобільні акумулятори можуть експлуатуватися за досить широкого діапазону температури. Однак це не стосується зарядки батареї, яка піддається впливу температури. Цей процес краще проводити за температури 10-30 градусів Цельсія.

Де краще купувати зарядні пристрої

Безперечно, у перевірених магазинах. Це досить серйозна покупка: неякісна зарядка може спричинити серйозну поломку автомобіля і призвести до додаткових витрат на ремонт. Крім цього, якщо ви плануєте розумно витратити ваш бюджет, консультація фахівця буде не зайвою. Менеджери інтернет-магазину Storgom допоможуть вам не тільки підібрати відповідне обладнання за технічними характеристиками, але також запропонують варіанти відповідно до вашого бюджету.


Оригінал статті за посиланням